Bizden Haberler


BioAqua Yavru Yemleri ile Maksimum Hızda Büyüme

BioAqua Yavru Yemleri ile Maksimum Hızda Büyüme

Günümüzde akuakültür yetiştiricileri için maliyeti arttıran en büyük unsurun, yavru balıkların uzun büyüme sürecinde yem kullanım oranlarının artması olduğunu söylemek mümkün. Bu maliyetlere bir de yavru balık ölümleri, hastalık kaynaklı kayıplar ve balıklardaki deformasyon nedeniyle oluşan maliyet artışları da eklendiğinde, üreticiler için yüksek maliyetlere katlanmak gün geçtikçe zorlaşıyor.

Yaşar Holding Tarım Grubu şirketi Çamlı A.Ş., BIOAQUA markalı balık yemi ürün portföyünde yer alan yavru yemleri için uzun süren Ar-ge çalışmaları sonucunda oluşturduğu yeni rasyon ile yavru balıklarda maksimum hızda büyüme vaad ediyor. Çamlı, balıkların gelişimini hızlandıran ve kısa sürede maksimum boy ve kiloya ulaşmasını sağlayan Bioaqua yavru yemleri ile balık üreticilerinin ekonomik performanslarını arttırmayı hedefliyor.

İçeriğinde yüksek kaliteli hidrolize balık unu kullanılan ve free nükleotid içeren yavru yemleri, balıkları strese ve hastalıklara karşı bağışıklık kazandırıcı ilave doğal katkılar ile zenginleştirilmiştir. Protein içeriğinin en az %83’ü denizsel orjinli hammaddelerden gelen mikron yemlerinde, w-3/w-6 ile DHA/EPA oranları yavru balıkların ihtiyaçlarına göre formüle edilmiştir ve tüm yemler yüksek sindirilebilirliğe sahiptir.

Çamlı, free nükleotid ve yüksek fosfolipid içeriğine sahip Bioaqua yavru balık yemleri ile maksimum hızda büyüme sağlamasının yanında, balıkların bağışıklık sistemini arttırarak hastalıkları önlüyor ve balıkta deformasyona çözüm sunuyor.

 

E-Bülten Kayıt Olun

Duyuru ve haberlerimizi takip etmek için e-bültenimize kayıt olunuz.