Bizden Haberler


Çamlı Fason Hindi Yetiştiriciliğinde İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası Almaya Hak Kazandı!

Çamlı Fason Hindi Yetiştiriciliğinde İyi Tarım Uygulamaları Sertifikası Almaya Hak Kazandı!

2019 yılının Eylül ayında Kontrol ve Sertifikasyon kuruluşu olan CTR firması ile imzalanan sözleşmenin ardından Çamlı&Pınar Et işbirliğinde İyi Tarım Uygulamaları (İTU) sertifikalandırma süreci için çalışmalara başlandı.

Kurulduğu günden bu yana tarım, hayvancılık ve balıkçılık sektörlerinde çok sayıda ilke imza atan Yaşar Holding grup şirketlerinden Çamlı Yem Besicilik, hindi çiftliğine, kuluçkahanesine ve yem işletmesine yapılan tüm denetimlerden başarıyla geçti.

Süreç kapsamında firma yetkilileri, İyi Tarım Uygulamaları, Temel İlkyardım ve Hijyen, Temel İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimlerine katılım sağlayarak hayvan refahı, hijyen, iş sağlığı ve güvenliği, yetiştirme koşulları, kimyasalların kullanımı ve yönetimi gibi konularda bilgilendirildi. Firmalar için düzenlenen bu eğitimlere ek olarak; kümes içi yetiştiricilere ve bakıcılara da çiftliğe giriş esnasında ve çiftlik alanında uyulması gereken kurallar, yetiştirme dönemi, iş sağlığı ve güvenliği, iyi tarım uygulamaları gibi önemli konular anlatıldı.

4 ilde toplam 58 fason hindi çiftliğinin kontrolleri; yetiştirme ve bakım koşulları, çiftlik alt yapısı, çevre, iş sağlığı ve güvenliği gibi kriterler göz önünde bulundurularak gerçekleştirildi.

E-Bülten Kayıt Olun

Duyuru ve haberlerimizi takip etmek için e-bültenimize kayıt olunuz.