Bizden Haberler


Çamlı Global GAP Sertifikası Aldı

Çamlı Global GAP Sertifikası Aldı

Yaşar Holding Tarım Grubu şirketi olan Çamlı Yem Besicilik Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1983 yılında büyükbaş yem üretmek üzere kurulmuştur.

Bugün büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı yemler, balık yemleri, besi hayvancılığı, kültür balıkçılığı ve organik gübre alanlarında faaliyet gösteren Çamlı, tarım sektörünün öncü kuruluşlarındandır.

Modern üretim yöntemleri ve yüksek teknolojiyle üretilmiş ürün ve hizmet sunmak, sürekli gelişim ilkesiyle farklılaşmak ve kalite liderliğini sürdürerek büyümek hedefleri arasında yer almaktadır.

Sektörde birçok ilke imza atan Çamlı, 2005 yılından beri sahip olduğu ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistem Belgesi ve ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistem Belgesine, Global GAP belgesini de ekleyerek Türkiye’de ilk Global GAP belgesini alan yem markası olarak ilklerine bir yenisini daha ekledi.

Çamlı; kalitesini kanıtlamış olduğu balık yemi, büyükbaş/küçükbaş yemi ve kanatlı yemlerinde artık Global GAP standartları gerekliliklerini de uygulayarak çitasını yükseltmiş oldu. Temel konuları; Gıda Güvenliği, Çevre Koruma, Çalışan Sağlığı-Güvenliği ve Hayvan Refahı (Animal Welfare) olan GLOBAL GAP (CFM) standardını,Türkiye’de uygulayan ve denetlenerek belgelenen ilk yem fabrikasıdır.

Çamlı bu sayede ürettiği ürünlerin güvenilirliğini, kalitesini ve değerini artırmayı hedeflemekte ayrıca çevreye, çalışanlarına ve hayvan refahına olan duyarlılığını belirtmektedir.

E-Bülten Kayıt Olun

Duyuru ve haberlerimizi takip etmek için e-bültenimize kayıt olunuz.