Bizden Haberler


Çamlı Sponsorluğunda III. Balık Besleme ve Yem Teknolojisi Çalıştayı

Çamlı Sponsorluğunda III. Balık Besleme ve Yem Teknolojisi Çalıştayı

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi ev sahipliğinde 4 - 5 Eylül 2014 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilen olan ‘III Balık Besleme ve Yem Teknolojisi Çalıştayı’nda sponsor kuruluşlar arasında Çamlı Yem’de yerini aldı.

Türkiye’de balık besleme ve yem teknolojisi alanında, 2011 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi’nde ve 2012 yılında Yalova Üniversitesi Armutlu Meslek Yüksekokulu’nda akademik çalıştaylar düzenlenmiştir. Balık besleme ve yem teknolojisi çalıştaylarının üçüncüsünü düzenleyen Katip Çelebi Üniversitesi, akademik bilgi ile sektör tecrübesini bir araya getirmiştir.

Çalıştayda; balık yemlerinin fiziksel ve kimyasal özelliklerini etkileyen yem teknolojileri, alternatif hammaddeler, katkı maddelerinin önemi, yemleme sistemleri ve çiftlik yönetimi konularında uluslararası uzmanlar sunum yapmış olup akademisyenler tarafından da balık besleme ve yem teknolojileri konularında birçok bildirimi sunulmuştur.

Balık yemi üreticileri, hammadde-katkı maddesi tedarikçileri, balık üreticileri, akademisyen ve bürokratların katıldığı çalıştayda, balık yemi sektörünün sorunlarının çözümünde önemli bir gelişme sağladığı gözlemlenmiştir.

E-Bülten Kayıt Olun

Duyuru ve haberlerimizi takip etmek için e-bültenimize kayıt olunuz.