Bizden Haberler


Çamlı Yem Ege Üniversitesi Kariyer Günleri’nde

Çamlı Yem Ege Üniversitesi Kariyer Günleri’nde

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü tarafından 28 Nisan 2016’da Kariyer Günleri kapsamında Hayvan Yemleri Paneli gerçekleştirildi. Düzenlenen panelde konuşmacılar arasında Yaşar Holding Tarım, Hayvancılık ve Balıkçılık Grubu Çamlı Yem İş Ünitesi Direktörü Sayın Gökhan Korkut yer aldı.

Firmasındaki yem ürünlerini tanıtan Ziraat Mühendisi Gökhan Korkut, “ Yaşar Grubu bünyesinde küçükbaş ve büyükbaş yem üretiyoruz, ürünlerin satışını yapıyoruz. Ülkenin en büyük organik çiğ süt üretimini gerçekleştiriyoruz. Yem sektörü dünyada ve Türkiye’ de gün geçtikçe büyüyor. “ dedi. Sözlerini, “ Kanatlı yem üretimi dünyada yüzde 45 oranında bir paya sahip. “ şeklinde devam ettirirken kanatlı yem üretiminin Ege Bölgesi’ nde birinci sırada, İç Anadolu Bölgesi’ nde ikinci sırada, Marmara Bölgesi’ nde de üçüncü sırada yer aldığını belirtti.

Sayın Korkut, hayvanlarda doğru beslenme ve sağlıklı gelişim için öğrencilere kendilerini geliştirmelerini, böylece sektöre hazır hale gelerek yollarında doğru yöntemlerle ilerlemeleri gerektiğinin altını çizdi.

E-Bülten Kayıt Olun

Duyuru ve haberlerimizi takip etmek için e-bültenimize kayıt olunuz.