Bizden Haberler


Çamlı’dan Bronz Hindi Lezzeti

Çamlı’dan Bronz Hindi Lezzeti

Yaşar Holding, Çamlı A.Ş şirketinde yetiştirdiği ' bronz hindi ' yle yapılan yemekleri, Altınyunus' ta beğeniye sundu. Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, ' Sağlığa yararlarıyla öne çıkacak yeni ve doğal ürün ' dedi.

Yaşar Holding, tarım, hayvancılık ve balıkçılık alanında faaliyet gösteren şirketi Çamlı A.Ş ile bir yeniliğe daha imza attı. Çamlı Yem ve Besicilik A.Ş, bronz hindiyi Altınyunus' ta lezzet severlerin beğenisine sundu. Doğal yemlerle beslenen siyah ve beyaz ırkın birleşmesinden oluştuğu için bronz renkli olan hindinin, zengin bir enerji deposu olduğu belirtildi.

Demir deposu

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, bronz hindinin diğerleri gibi selenyum ve demir deposu olduğunu dile getirerek; ' İnsan sağlığına yönelik yararlarıyla öne çıkacak yeni ve doğal bir ürün. Beyaz ırka göre daha yavaş büyüyor. Çiftliğimizde rahat dolaşım alanına sahip olmaları ve kekik başta olmak üzere tamamen bitkisel yemlerle beslenmeleri etini oldukça güzel kılıyor. Türkiye' yi bu lezzetle tanıştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bronz hindiler, Çamlı Yem ve Besicilik A.Ş tarafından son derece sağlıklı ve doğal bir ortamda yetiştiriliyor ' dedi.

150 çeşit yemek

Altınyunus' ta müşterilerin tercihlerine göre 150 çeşit hindi yemeği yapabileceklerini belirten otelin 46 yıllık başaşçısı Yalçın Çölgeçen, bu hindinin Altınyunus' ta yapılan tadımlarda oldukça beğenildiğini dile getirdi.

Çamlı Yem ve Besicilik A.Ş tarafından yakında üst segment marketlerde, özel gurme restorantlarda, beş yıldız ve üzeri seçilmiş bazı otellerde tüketicilerle buluşacak olan bronz hindinin, kemiksiz üst but, baget, fleto ve bonfile olarak satışa sunulması planlanıyor.

E-Bülten Kayıt Olun

Duyuru ve haberlerimizi takip etmek için e-bültenimize kayıt olunuz.