Bizden Haberler


Çamlı’nın Çalışması Kongre Bildiri Kitabı’nda

Çamlı’nın Çalışması Kongre Bildiri Kitabı’nda

22- 26 Nisan 2015 tarihlerinde Antalya’ da Starlight Convention Center & Sunrise Park Resort’ ta gerçekleşen 3. Uluslararası Beyaz Et Kongresi bildiri kitabı yayınlandı.

Yayınlanan bildiri kitabında, Çamlı Kanatlı Üretim İşletme Müdürü Sayın Gündüz İlsever, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zooteknik Bölüm’ ünden Sayın Aşkın Güney, Sayın Mehdi Shekari, Sayın Sezen Özkan “Etlik Hindilerde Kümeste ve Kesimhanede Saptanan Bazı Refah Göstergeleri ve Eşeyin Etkisi” konulu çalışmaya yer verildi. Çalışmada, hindi sürülerinde kümeste ve kesimhanede yapılan refah ölçümlerinin eşeye bağlı değişimi incelenerek kesimden 1 hafta önce ortalama 100 adet hindide yürüyüş ve gagalama hasarı, 50 adet hindide ayak tabanı dermatiti, metatarsus ekleminde amonyak yanığı ve göğüs derisinde kirlilik- irritasyon görülme sıklığı ve şiddetinin gözlemlendiğinden ve dişilerin refah seviyesinin erkeklere oranlara daha yüksek çıktığından bahsedildi.

Şirketler bazında iyileştirmelerin kaydedildiği bu uluslararası organizasyonda sunulan çalışmalar, yayınlanan Kongre Kitabı’ nda okuyucularına ışık tutmayı amaçlıyor.

E-Bülten Kayıt Olun

Duyuru ve haberlerimizi takip etmek için e-bültenimize kayıt olunuz.