Bizden Haberler


Cool Dog Sponsorluğunda Avkif Yarışları Yeni Etaplarda

Cool Dog Sponsorluğunda Avkif Yarışları Yeni Etaplarda

Çamlı’nın köpek maması markası Cool Dog, AVKIF Uluslararası Avrasya Köpek Irkları ve Sokak Köpeklerini Koruma Geliştirme Federasyonu’nun düzenlediği mera ve ırk yarışması ile tüm diğer tüm etkinliklerinin destekçisi ve ana sponsoru olarak yer alıyor.

İzmir Torbalı’da start alan yarışmalar Kütahya, Bafra, Kırklareli ve Balıkesir'in ardından yeni etaplar ile devam ediyor. Bodrum, Çorlu ve Gönen'de gerçekleşen av köpekleri mera yarışması ve kovucu ırklarda ırk güzelliği yarışmasında köpekler kıyasıya mücadele etti. Dereceye girenler Cool Dog köpek maması ile ödüllendirildi. Yarışmalar Haziran ayında Bursa ve Ordu etapları ile devam edecek.

Avkif, Türkiye’de av – iş köpeklerinin ve yardıma muhtaç sokak köpeklerinin korunması, ıslah edilmesi, kayıt altına alınması amacıyla kurulmuştur ve ilgili bakanlık, devlet kurumlarıyla gen araştırması yapan üniversitelere bağlı veterinerlik bölümleri, avcı dernekleri, hayvan haklarının korunması için çalışma yapan dernekler, federasyonlar, gönüllü köpek severleri ile işbirliği yapmakta ve birlikte çalışmaktadır.

E-Bülten Kayıt Olun

Duyuru ve haberlerimizi takip etmek için e-bültenimize kayıt olunuz.