Bizden Haberler


Future Fish Eurasia Fuarı’nın Yıldızı Pınar Balık

Future Fish Eurasia Fuarı’nın Yıldızı Pınar Balık

Türkiye’nin tek su ürünleri fuarı olan Future Fish Eurasia 2016 Uluslararası Su Ürünleri İhracat ve İşleme, Akuakültür ve Balıkçılık Teknolojileri Fuarı, 2- 4 Haziran 2016 tarihlerinde İzmir’de düzenlendi. İzmir’ de 8.’ si gerçekleştirilen Future Fish’ de Çamlı da yerini alarak Pınar Balık markalı balık ve Çamlı markalı balık yemi ürünlerini sergiledi. Fuar’ a, Amerika, Almanya, Norveç, Fransa, İtalya, İsrail, Fransa, İspanya, İngiltere, Japonya ve Vietnam'ın da içinde bulunduğu toplam 24 ülkeden 158 firma katılım gösterdi.

Uluslararası su ürünleri pazarındaki en önemli oyuncuların buluştuğu Future Fish Eurasia Fuarı’nda sektördeki ilklerini, deneyimlerini ve gücünü özel tasarım standında “Kalite Doğamızda Var” konsepti içerisinde ele alan Çamlı’nın standı ilgili odağı oldu. Çamlı, kalite belgeleri ve üstün lezzet ödülünü ön plana çıkardığı standda hem balık yemlerini hem de Pınar Balık ürünlerini yerli ve yabancı birçok firma ile buluşturdu. Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Selim Yaşar ve Yaşar Holding Tarım, Hayvancılık ve Balıkçılık Grup Başkan Yardımcısı Sayın Hasan Girenes Çamlı standında sektör temsilcileri ile görüşmeler gerçekleştirerek sektörün gelişmesine katkıda bulunmaya devam edeceklerini belirttiler.

Fuarda da büyük ilgi gören Pınar Balık’ın Çeşme’de üretilen çipura ve levrekleri dünyanın dört bir yanından talep görüyor ve ihracat rakamları her geçen gün artıyor. Çamlı markası ile üretilen balık yemlerini ise iç piyasanın yanında yurtdışına da tanıtan Çamlı, ihraç pazarlarında büyümeyi hedefliyor.

E-Bülten Kayıt Olun

Duyuru ve haberlerimizi takip etmek için e-bültenimize kayıt olunuz.