Bizden Haberler


Organik Süt İşletmesi'ne Manisa Valiliği'nden Ziyaret

Organik Süt İşletmesi'ne Manisa Valiliği'nden Ziyaret

Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu içerisinde yer alan Çamlı, Avrupa’nın en büyük Organik Süt İşletmesi olan Beydere Organik Süt İşletmesi resmi makamlarca ziyaret edildi. Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Kaymakam İsmail Çorumluoğlu ve Tarım İl Müdürü Ferhat Bozkaya’nın da yer aldığı ziyarette sağmal ahır, genç hayvan ahırı, sağımhane ile revir, doğumhane binası, yem deposu, makina parkı ve personel binası gibi tesisler tek tek gezildi.

Damızlık süt sığırcılığı yapmak amacıyla 2011 yılında faaliyete geçen süt hayvancılığı işletmesi ile sektörün ihtiyacı olan kaliteli ve hijyenik organik çiğ süt tedariği gerçekleştirilmektedir. Manisa İli Şehzadeler ilçesinde kurulu işletmenin yaklaşık 3000 dekarlık kısmında da Organik tarım yapılmakta olup, hayvan beslenmesinde kullanılmak üzere Organik yem bitkileri yetiştiriciliği (fiğ-yulaf kuru otu, mısır silajı) gerçekleştirilmektedir.

İşletmenin tüm alanları gezilirken yetkililerce tam not alan Çamlı, bölgede Organik üretimi desteklediğini ve yaygınlaşmasına katkı sağlamayı hedeflemekte olduğunu belirtti.

E-Bülten Kayıt Olun

Duyuru ve haberlerimizi takip etmek için e-bültenimize kayıt olunuz.