Bizden Haberler


Turkuaz Ege’de Yemden Balığa Uzanan Yolculuk

Turkuaz Ege’de Yemden Balığa Uzanan Yolculuk

Kurulduğu 1983 yılından bu yana gerçekleştirdiği ilklerle su ürünleri sektörünün öncüsü ve rol modeli olan Çamlı 5-7 Haziran 2014 tarihleri arasında Uluslararası İzmir Fuar Alanı’nda 7. düzenlenen Türkiye’nin en büyük su ürünleri fuarı, Future Fish Eurasia Uluslararası Su Ürünleri İhracat ve İşleme, Akuakültür ve Balıkçılık Teknolojileri Fuarı’na katıldı.

Türkiye su ürünleri pazarındaki en önemli oyuncuların buluştuğu Future Fish Eurasia Fuarı’nda sektördeki ilklerini, deneyimlerini ve gücünü “Turkuaz Ege’de Yemden Balığa Uzanan Yolculuk” konsepti içerisinde ele alan Çamlı’nın standı ilgili odağı oldu. Hem balık yemlerini hem de Pınar Balık ürünlerini yerli ve yabancı birçok üretici/ithalatçı firma ile buluşturdu.

“Deniz Dostu Olduğumuzu Dünya Biliyor” sloganı ile dünyada yalnızca 50 işletmenin alabildiği sürdürülebilir akuakültür sertifikası Friend of The Sea logosunu standında sergileyerek çevre dostu ve doğaya zarar vermeden üretim yaptığını sektöre bir kez daha gösterdi.

Türkiye’de birçok ilki gerçekleştirmiş olan sanayici Sn. Selçuk Yaşar’ın girişimleri ile Çeşme Ildırı’da çipura-levrek üretimi ile start alan kültür balıkçılığı sektörü büyük gelişim göstermiş ve Türkiye, Avrupa kültür balıkçılığı üretiminde en büyük oyunculardan biri haline gelmiştir. Bu büyük ilerlemenin lokomotifi olan Çamlı bugün balık yeminden yavru balığa tam entegre bir yapıda faaliyet göstermektedir.

E-Bülten Kayıt Olun

Duyuru ve haberlerimizi takip etmek için e-bültenimize kayıt olunuz.