Hakkımızda

Çamlı Yem Besicilik Sanayii ve Ticaret A.Ş.

Yaşar Topluluğu'nun entegrasyon felsefesi altında, 1983 yılında yem üretimi ile faaliyetlerine başlayan Çamlı Yem Besicilik; bugün karma yem, kültür balıkçılığı, organik süt hayvancılığı, hindi besiciliği ve bitki besleme alanlarındaki faaliyetleriyle Ege'de ve Türkiye'de sektörün gelişiminde önemli rol oynamakta, yüzlerce çeşit ürünü ile çiftlikten sofraya gıda zincirinde güçlü bir tarım grubu olarak yer almaktadır.

Çamlı Yem Besicilik, tarımsal üretimdeki öncü kimliğiyle üretici ve tüketici beklentilerinin de ötesine geçerek, Türkiye'de ve Ege'de tarım sektörünün gelişimine destek olma hedefini taşımaktadır. Yenilikçi ve vizyoner bakış açısıyla bugün Türkiye'nin ve Ege'nin en başarılı tarım şirketlerinden biri konumunda olan Çamlı Yem Besicilik, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) “500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2020” listesinde 375. sırada, “Ege Bölgesi Sanayi Odası En Büyük 100 Şirketi” arasında ise 29. sırada yer almaktadır.

Tarım, hayvancılık ve balıkçılık sektörlerine inovatif ve sürdürülebilir ürünler sunan Çamlı Yem Besicilik; Çamlı (Büyükbaş Yem), Biofarm (Organik Gübre) ve Pınar Balık markalarıyla pek çok ilk kazandırmıştır. "Tüketmeden üretmek" felsefesiyle sektörün sürdürülebilir büyümesini ilke edinen Çamlı Yem ve Besicilik, Türkiye'de GLOBAL GAP (CFM) ve GLOBAL GAP (AQUA) standartları uyarınca denetlenerek belgelenen ilk firma olma özelliği taşımaktadır.

Tüm üretimlerini ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi standartları kapsamında gerçekleştiren şirket, ayrıca ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi, TSE-ISO-EN 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TSE-ISO-EN 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve OHSAS TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerine de sahiptir.

Yüksek teknolojik özelliklere sahip makine ve ekipmanları, otomasyonu, izlenebilirliği, hijyeni, kalitesi ve verimliliği yüksek hat dizaynı ile Nisan 2018 tarihinde faaliyete geçen Turgutlu Yem Fabrikası yıllık 435.000 ton yem üretimi yapılmaya başlamıştır.

Çamlı, Uluslararası Organik Belgelendirme Kuruluşu olan ECOCERT tarafından yapılan denetim sonrasında 2008 yılından bu yana organik yem üretim sertifikasına sahiptir. 2012 yılında organik büyükbaş yemi üretimi ile organik üretimde entegrasyon zincirine bir halka daha eklenmesi sağlanmıştır.

Çamlı, bu sayede ürettiği ürünlerin güvenilirliğini, kalitesini ve değerini artırmayı hedeflemekte ayrıca çevreye, çalışanlarına ve hayvan refahına olan duyarlılığının bir kez daha altını çizmektedir.

Yaşar Holding

Kurumsal Değerlerimiz

Önce Tüketicilerimiz ve Müşterilerimiz

Tüm birimlerimizle, tüketicilerimizin ve iç ve dış müşterilerimizin ihtiyaçlarını hızlı ve doğru algılar, onların daha iyi bir yaşama yönelik değişen beklentilerini karşılamada çevik, proaktif ve yenilikçi bir yaklaşım içerisinde oluruz.

İnsan Kaynaklarımız

Bilim, Birlik, Başarı meşalemizin ışığında; eğitimli, deneyimli, aidiyet ve sahiplik duygusu yüksek, bilime dayalı tüm gelişimlere açık, bilgi paylaşımına ve birlik ruhuna değer veren, katılımcı yönetim anlayışını ve başarı odaklı çalışmayı benimsemiş insan kaynağımızın en önemli değerlerimizden biri olduğuna inanırız.

Çevresel ve Sosyal Sorumluluğumuz

Çevreye ve doğaya değer veren bir yaklaşımla üretim yapar, bugünden daha iyi bir gelecek yaratmaya katkıda bulunuruz. Sosyal sorumluluk bilinciyle toplumsal yaşam kalitesini artırmaya yönelik olarak çağdaş eğitime, spora, kültür ve sanata destek verme geleneğimizi sürdürürüz.

Operasyonel Mükemmelliyetçiliğimiz

Operasyonel mükemmellik anlayışımızın temelini, teknolojinin tüm alanlarda etkin kullanımı, yalın iş süreçleri, tanımlı iş yapma sistematiği, veriye dayalı ve hızlı karar verme sistemlerimiz oluşturur. Çeviklik temel yetkinliklerimizdendir.

Etik Duruşumuz

Faaliyet gösterdiğimiz her coğrafyada sosyal, politik ve kültürel değerlere saygı gösterir, yasalara, iş etiği kurallarına uygun ve şeffaf davranırız. Dürüstlüğe, açık iletişime ve adaletli yönetime büyük önem veririz.

E-Bülten Kayıt Olun

Duyuru ve haberlerimizi takip etmek için e-bültenimize kayıt olunuz.