Faaliyetlerimiz

Yem Üretimi

1983 yılında İzmir Pınarbaşı lokasyonunda süt ve besi hayvancılığı yemlerinin üretimi ile faaliyete başlayan Çamlı, bugün sektörde kalite ve güveni temsil etmektedir. 5 ton/s kurulum kapasitesi ile üretime başlayan tesis; yapılan modernizasyon ve yeni yatırımlarla kapasitesini 50 ton/s’e yükseltmiştir.

1987 yılında ilk balık yemi üretimini ve 1998 yılında da ilk hindi yemi üretimini gerçekleştirmiştir. Yüksek teknolojik özelliklere sahip makine ve ekipmanları, otomasyonu, izlenebilirliği, hijyeni, kalitesi ve verimliliği yüksek hat dizaynı ile nisan 2018 tarihinde faaliyete geçen tesiste yıllık 435.000 ton yem üretimi yapılmaya başlamıştır.

Büyükbaş/Kanatlı Yemi Üretimi:

Turgutlu Yem Üretim tesislerinde, her yaşa ve verime göre büyükbaş yemleri, küçükbaş hayvan yemleri ve kanatlı yemleri üretimi yapılmaktadır. “Yem, gıda içindir” anlayışı ile Çamlı, üretimden tüketime dek tüm süreci büyük titizlikle yönetmektedir. Kaliteli ürünün müşteriye sunulması hedefiyle ham maddenin kabulü aşamasından itibaren bütün üretim süreçleri titizlikle yönetilmektedir. Ham maddenin öğütülmesi, dozajlanması, karıştırılması, pişirilmesi, soğutulması ve paketlenmesi aşamalarında el değmeden operasyonlar gerçekleştirilmektedir.

Tesiste kuzu, oğlak, toklu, koyun, keçi, buzağı, düve, süt ve besi yemleri üretiminin yanı sıra Hindi, broiler ve yumurta yemleri de üretilmektedir. Yukarıda sıralanan standart ürünlerinin yanı sıra çiftliklere özel yemler ve fonksiyonel ürünlerle her sene ürün gamı zenginleştirilmektedir. Çamlı; gerek bayi kanalıyla gerekse direkt olarak müşterilerine ulaşmakta, uzman teknik ekibiyle üreticiye çiftlik yönetimi ve hayvan sağlığı uygulamalarında da destek sunmakta, eğitimler vererek üreticinin bilinçlenmesine katkıda bulunmaktadır.

 

E-Bülten Kayıt Olun

Duyuru ve haberlerimizi takip etmek için e-bültenimize kayıt olunuz.